info@relaxspamasaj.com  |  +905383850615
Sosyal Medyada Biz :-

SPA

SPA

Otelimizde Termal ve normal havuzların yanında Türk Hamamı, Buhar Odası, Sauna, Tuz Odası, Özel Aile Banyoları, Kar fıskiyesi ve duşlar mevcuttur. SPA sayesinde rahatlama ve güzelliğinizi bedeninizde hissedeceksiniz. Latince “suyla gelen sağlık” (Salus Par Aquam) cümlesinin kısaltması olan SPA, gündelik hayatın zorlu koşullarının yarattığı olumsuz bedensel ve ruhsal etkilerden kurtulmanın en iyi yoludur. Kendinize ve vücudunuza bunu borçlusunuz!

Otelimizde SPA alanında mevcut etkinlikler:

 

 

HAVUZLAR

Yarı olimpik boyutlarda yüzme havuzu arıtma sistemi sayesinde sürekli olarak temizlenmektedir.

Ayrıca  termal havuzumuz ile doğal termal suyun faydalarından yararlanabilirsiniz.

Havuzdan 08:00  23:30 saatleri arasında faydalanabilirsiniz. Bayan ve erkekler için farklı kullanım saatleri mevcuttur.

Büyük havuzun hemen yanında bulunan kaydırak size eğlence olanağı da sunmaktadır. Siz havuzda keyifle yüzerken çocuğunuzda yanı başınızdaki çocuk havuzunda oynamanın tadını çıkaracaktır.

 

HAMAMLAR

Safa Sorgun Termal Otelde bulunan erkekler ile bayanlar ayrı olarak dizayn edilmiş olan geleneksel Türk hamamlarımızda rahatınız ve konforunuz için her şey düşünülmüştür.

Hamamlarımız; geleneksel mimari tarzı, zarif kubbeleri ve İznik çinilerinin en güzel örnekleriyle kaplı duvarları, göbek taşı ve geleneksel tarzdaki kurnalarıyla Türk hamamlarının tüm özelliklerini taşımaktadır. Kese ve köpük masajları için mahremiyetinizi koruyacak özel odalarımız mevcuttur.

 

 

TERMAL HAVUZ

Kaynağından çıktığı gibi, hiçbir karışım kullanılmayan termal suyuyla bir şifa kaynağı olan termal havuzumuz değerli misafirlerimizin hizmetindedir. Termal suyumuzun özellikleri Türkiye ortalamasının üzerinde olup çok özel şifa özellikleri ile öne çıkmaktadır.

 

Suyun Özellikleri :

Sorgun Termal Kaplıca suyunun litresinde toplam 1.902.7 mg/lt mineral olduğu saptanmıştır.

Suyun Sıcaklığı : 50-75 ºC

Renk ve tonu : Renksiz, Berrak, Yumuşak

Kimyasal özellikleri bakımından: Sülfatlı, Sodyum Klorür, Sodyum Sülfat sular grubuna girmektedir. Ayrıca meta silikat asidi de içermektedir.

Kaplıcanın Faydaları

*Romatizmal hastalıklara iyi gelmektedir.

*Kadın hastalıklarında olumlu etkisi görülmektedir.

*Hastalık ve ameliyat sonrası rahatsızlıklara iyi gelmektedir.

*Metabolizma bozukluklarına  iyi gelmektedir.

*Ayrıca içinde bulunan yüksek orandaki radonun etkisiyle radyo terapi yönden yararlı olduğu belirlenmiştir.

 

SAUNA

Büyük Termal Tesislerinin en güzel bölümlerinden biri de saunadır.

Yoğun gecen bir günün ardından gireceğiniz saunada geçireceğiniz dakikalar kaslarınızı gevşetecek zihninizi tazeleyecek yorgunluğunuzu giderecek ve sizi stresten arındırarak enerjik ve sağlıklı kalmanızı sağlayacaktır. Saunamızdaki pencereden de hemen dışarıdaki kaydıraktan havuza kayanları seyrederek keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

 

TUZ ODASI

Tuz terapisi geçmişi yüzlerce yıl öncesine dayanan önemli doğal şifa kaynaklarından biridir. Özellikle solunum yolları rahatsızlıklarında etkilidir. Astım, nefes darlığı, KOAH, sinüzit hastalarında ciddi bir rahatlama sağlar. Yine solunum sistemi ile ilişkili olarak rahat nefes alamama kaynaklı uyku düzensizlikleri, uyku bozuklukları, sabahları yorgun uyanma durumlarında yüksek düzeyde faydası görülen bir yöntemdir. Tuzun bu mucizesini misafirlerimizin yararına sunmak için de tuz odalarını Safa Sorgun Termal  kalitesiyle hizmetinize sunuyoruz. Tuz odaları, sağlık ve şifa dağıtan kaya tuzlarıyla özel yapılmış odalardır.

 

 

 

BUHAR ODASI

Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, buhar odaları alanında da çözümlerini sunuyoruz. Daha sağlıklı bir yaşama buhar odası ile merhaba diyebilirsiniz. Buhar odası bakımı sonrası kaslardaki ağrı ve sızılar azalır, cilt derinlemesine temizlenir ve ihtiyaç duyduğu nemi tekrar kazanır. Bakım sonrası kendinizi yenilenmiş, tazelenmiş ve yeni doğmuş gibi hissedeceksiniz. Buhar odamız doğal termal suyun buharı ile çalışmaktadır, özel buhar makinaları kullanılmadığından doğal bir buhar ve dayanılmaz olmayan bir ortam oluşmamaktadır.

 

 

MASAJ

Dilimizdeki masaj sözcüğü Arapça dokunma anlamına gelen “mass” ve Yunanca yoğurma anlamına gelen ”massein” sözcüklerinden türetilmiştir. Masaj; deri, derialtı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel (refleks) yolla tedavi amaçlı uyarılması; çeşitli darbeler ve ovmalarla bölgesel kan dolaşımını artırma, damarları genişleterek dokuya daha fazla kan gelmesini sağlama yöntemidir.

Masajlarımızın yorgun kaslarınızı canlandıran, vücudunuza tazelik, enerji ve güç sağlayan etkileri vardır. Yoğun bir iş günü ardından uygulanacak bir masaj, kendinizi yenilenmiş hissetmenizi sağlar ve kas gerginliğinizi giderir.

Farklı masaj teknikleri ve uygulama yöntemleri ile farklı terapiler uygulanmaktadır, bunlar kısaca;

 

 

Aromaterapi masajı: Bitki özlerinden elde edilmiş yağların karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Farkı amaçlar için elde edilmiş yağlar masaj yağları ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır.

Sırt Masajı: Gerginliği azaltır, sırt kaslarını gevşetir, ağrı ve tutulmaları engeller. Kamburlaşma, ağır yükler taşıma, kötü oturma pozisyonu, uzun süre ayakta durma, kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden olur. Bu masaj kasları gevşeterek acı ve ağrıları hafifletir. Sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda dağıldığı için masaj doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici ya da hızlı ve çabuk hareketlerle canlandırıcı etki yapar.

Derin doku masajı : Bu masaj manipülasyonların temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir masadır. Masaj sırasında sert bası uygulanan kaslar üzerinde durularak vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır. Lenf bezlerindeki drenajı sağlayarak ödemleri ve birikimleri azaltır dinlenme ve rahatlama sağlar.

Thai masajı : Temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu masajda çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılmaktadır. Altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen bu masaj bir buçuk saatten dört saate kadar sürebilen bir zaman diliminde yapılıp, masaj sırasında kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırmaktaysa da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama olmaktadır.

Masaj çeşitleri, fiyatları, kozmetikleri (yağları) ve uzmanlarımız konusunda SPA mızın resepsiyonundan daha detaylı bilgi alabilir sizin için en uygun masajı ve süreyi belirleyebilirsiniz